
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 6891
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02996
Ext.Price$0.02996
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02996 | $0.02996 |
| 10 | $0.01498 | $0.14980 |
| 50 | $0.01152 | $0.57600 |
| 100 | $0.01019 | $1.01900 |
| 500 | $0.00902 | $4.51000 |
| 1000 | $0.00812 | $8.12000 |
| 3000 | $0.00731 | $21.93000 |
| 5000 | $0.00657 | $32.85000 |
| 10000 | $0.00617 | $61.70000 |
| 30000 | $0.00580 | $174.00000 |
| 50000 | $0.00545 | $272.50000 |
